IV. modul Minima pro vedoucí vychovatele/ky ŠD a ŠK

21. 04. – 23. 04. 2023 proběhl IV. a poslední modul Minima pro vedoucí vychovatele/ky připravený od NPI ČR ve spolupráci s AVŠZ.

Poslední modul jsme absolvovali v Kožlí u Orlíka kde jsme byli ubytovaní v překrásném penzionu u Nováků. Benchmarking proběhl ve školní družině ZŠ a MŠ Chraštice, kde se o nás po celou dobu starala vedoucí vychovatelka Marie Vávrová. Společně s panem ředitelem školy Mgr. Karlem Derflem nás zasvětili do toho, že i škola se dá dělat jinak. Pro rodiče, kteří chtějí aby se jejich děti těšily do školy, pro učitele, kteří chtějí účinněji pracovat s dětmi, pro děti, které budou vyrůstat jako vzdělaní Evropané. Škola, která nás překvapila vlastní hymnou, vlajkou, znakem a spoustou netradičních projektů i aktivit. V této základní škole jsou dveře otevřené pro všechny a tahákem pro návštěvu ředitele je chameleonem Karel. Nevěříte? Jeďte se k nim podívat wwwzschrastice.cz. Děkujeme za pohostinost a vřelé přijetí.

Velice inspirativně – náročný byl i následný vzdělávací blok, tentokrát zaměřený na vybrané právní předpisy pro školní družiny, školní kluby. RNDr. Milan Macek, CSc. je odborníkem na svém místě. Vždy nám ukáže, jak se orientovat v bludišti zákonů a paragrafů v ŠD/ŠK.